Emolienty do kąpieli

Emolienty do kąpieli

W ostatnim czasie na rynku dermokosmetyków znaleźć można szeroką gamę emolientów do kąpieli. Czym produkty takie różnią się od klasycznych kosmetyków do kąpieli? Kto powinien je stosować i na czym polega ich fenomen? Odpowiedzi na powyższe i wiele innych pytań znajdziesz w naszym artykule. 

Emolienty do kąpieli i nie tylko 

Na początku warto byłoby jednak zastanowić się, czym są emolienty, i jakie jest ich działanie na skórę. Otóż emolienty to nic innego, jak preparaty, które znalazły zastosowanie w dermatologii i kosmetologii. Dermokosmetyki tego typu wykazują działanie regenerujące, złuszczające, a także silnie nawilżające. Doskonale radzą sobie w przypadku atopowego zapalenia skóry, egzemy czy rybiej łuski. Ich niebywałe działanie docenią także posiadaczki skóry suchej i bardzo suchej. W związku z tym, że wykazują delikatne, ale bardzo skuteczne działanie, a dodatkowo są hipoalergiczne i przebadane dermatologicznie z powodzeniem mogą stosować je także alergicy. Emolienty, które obecnie spotkać można na rynku przybierają m.in. następujące formy: 

  • żeli i emulsji do kąpieli, 
  • kremów do ciała, 
  • szamponów, 
  • oliwek,
  • kremów do pielęgnacji twarzy. 

Łagodna i przemyślana pielęgnacja 

Dermokosmetyki marki Dexeryl stworzone zostały z myślą o potrzebach całej rodziny. Zarówno krem-emolient, jak i właśnie krem myjący pod prysznic nie wysuszają skóry i są odpowiednie m.in. w przypadku skóry atopowej. Doskonale oczyszczają skórę, nie naruszając bariery lipidowej.

Zastanawiasz się, jakie są jeszcze inne funkcje emolientów do kąpieli i tych dedykowanych do pielęgnacji ciała? Przede wszystkim chodzi o zmniejszenie suchości skóry i ograniczenie uciążliwego uczucia świądu. Kolejnym ważnym aspektem, o którym należy wspomnieć jest fakt, iż doskonale radzą sobie z przywróceniem właściwego funkcjonowania bariery skórnej i wzmocnienia działania funkcji ochronnej. Doskonałą wiadomością jest również fakt, że mogą być stosowane przez wszystkich członków rodziny. W przypadku stosowaniu kremów emolientów istnieje możliwość użycia już od 1. miesiąca życia. Emolienty do kąpieli należy stosować zgodnie z zaleceniami producenta widocznymi na opakowaniu. Dzięki tym możliwe jest uzyskanie maksymalnego działania.

Z kolei preparaty w kremie warto zaaplikować bezpośrednio po wyjściu spod prysznica. Delikatnie wilgotna skóra wykazuje zdecydowanie większą wchłanialność. Tak kompleksowa pielęgnacja skóry nie tylko za pomocą emolientów do kąpieli, ale również również kremów o głębokim i trwałym działaniu nawilżającym przyniesie zachwycające efekty!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *