Jakie są sposoby na obniżenie kosztów podróży?

Jakie są sposoby na obniżenie kosztów podróży?

Coraz częściej wyjeżdżamy z domu. Każdego roku więcej osób podróżuje za granice i poznaje świat. Wakacje nad Morzem Śródziemnym stały się czymś zwyczajnym i bardzo dostępnym. Nadal jednak nie są to wyjazdy tanie. Nie każdego na takie podróże stać. Co zrobić, żeby obniżyć koszty wyjazdu i móc podróżować częściej i dalej?

Zrezygnowanie z usług biur podróży

Nie od dziś wiadomo, że najwięcej na sprzedaży towaru zarabiają pośrednicy. Nie inaczej jest w przypadku usług turystycznych. Dlatego, kiedy zastanawiamy się, jakie są sposoby na obniżenie kosztów podróży, warto wziąć pod uwagę samodzielne zaplanowanie wakacji. We własnym zakresie zorganizować przejazd, przelot, zarezerwować hotel, przemyśleć sprawę wyżywienia. Minusem takiego rozwiązania jest brak pomocy przedstawicieli biura w razie jakichś komplikacji, choć i tak opieka rezydentów nad turystami w ostatnich latach, jest bardzo minimalna. Z drugiej jednak możemy czuć się bezpieczni w przypadku upadłości lub nieuczciwości biura.
Mimo że musimy poświecić więcej czasu i energii na zorganizowanie wakacji we własnym zakresie, oszczędzamy sporo pieniędzy. Nieoceniona jest też ogromna satysfakcja z naszej zaradności i samodzielności.

Tanie loty

Rozważając sposoby na obniżenie kosztów podróży, koniecznie trzeba wziąć pod uwagę tak zwane tanie loty. Właśnie od poszukiwania taniego przelotu należy rozpocząć planowanie wakacji. Ofert noclegów na całym świecie jest niezwykle wiele, wystarczy wybrać odpowiedni dla nas nocleg. Natomiast bilety lotnicze trzeba „upolować” i do nich dostosować termin naszej podróży. Stosując taką metodę, możemy przelecieć na drugi koniec Europy za kilkanaście złotych.

Kupony, programy lojalnościowe

Wiele firm oferujących w internecie usługi turystyczne, loty czy najem samochodów stosuje system wynagradzania swoich klientów. Przy zakupie następnej oferty można otrzymać korzystny rabat, nagrodę finansową lub dodatkową usługę. Istnieje także możliwość kupowania niektórych ofert na specjalnych portalach rabatowych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *