Zbiór wiedzy o łojotokowym zapaleniu skóry

Zbiór wiedzy o łojotokowym zapaleniu skóry

Łojotokowe zapalenie skóry jest bardzo częstą przyczyną wizyt w gabinecie dermatologicznym. Jest to jedno z tych schorzeń, które można bardzo łatwo zdiagnozować, ale trudniej wyleczyć. Co więcej, w tym przypadku wiek czy płeć osób zmagających się ze zmianami skórnymi nie ma żadnego znaczenia – może pojawić się u każdego. Złuszczająca się przy łojotokowym zapaleniu skóra, pojawia się głównie na owłosionej skórze głowy, twarzy, klatce piersiowej, a także okolicach małżowin usznych. 

Łojotokowe zapalenie skóry – podstawowe informacje 

Łojotokowe zapalenie skóry objawia się przede wszystkim łuszczeniem, a także czerwonymi plamami, czyli płatkami z wyglądu przypominającymi łuski. Zwykle pierwszą oznaką jest nadmierne wydzielanie łoju, które w połączeniu z nieprawidłowym funkcjonowaniem układu odpornościowego doprowadza do powstawania drożdżaków z rodzaju Malassezia. Jednak to nie jedyna przyczyna, która odpowiada za łojotokowe zapalenie skóry:

  • niewłaściwa dieta, 
  • nadmierne spożywanie alkoholu, 
  • zbyt duża ilość stresu, 
  • zaburzenia hormonalne, 
  • osłabienie organizmu, 
  • infekcje. 

Jak powinno wyglądać leczenie atopowego zapalenia skóry?

Leczenie łojotokowego zapalenia skóry powinno być rekomendowane i zalecone przez specjalistę w dziedzinie chorób skóry, czyli np. dermatologa. Zwalczanie zmian skórnych w zdecydowanej większości polega na stosowaniu leczenia miejscowego, niekiedy połączonego z leczeniem doustnym. Szeroka ofertę produktów przeznaczonych do eliminowania objawów łojotokowego zapalenia skóry posiada w swojej ofercie marka Ducray, która uznawana jest za specjalistę w kwestii produkowania programów pielęgnacyjnych, pomagających w walce z problemami ciała i włosów.

Należy pamiętać jednocześnie, że łojotokowe zapalenie skóry to schorzenie, które charakteryzuje się nawrotami, a całkowite wyleczenie – raz na zawsze – nie jest możliwe. Jak już wspominaliśmy, w łojotokowym zapaleniu skóry niebywale ważnym elementem jest zdrowa i zbilansowana dieta. Dostarczenie wszystkich niezbędnych składników odżywczych, które odpowiedzialne są za prawidłowe funkcjonowanie, powinno być priorytetem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *