Własna motywacja do uprawiania sportu

Własna motywacja do uprawiania sportu

Człowiek został stworzony do bycia aktywnym. Całe ciało jest zaprojektowane z myślą o wchodzeniu w interakcje z rzeczywistością. Jedni robią to poprzez pracę fizyczną, inny uwielbiają podróżować. Bardzo dobrym sposobem na aktywność jest sport. To nie tylko ogromny zastrzyk endorfin, wzmacnia on również organizm i czyni go zdrowszym. Nie zawsze jednak ma się ochotę ruszyć z kanapy. Skąd więc bierze się prywatna motywacja do uprawiania sportu? Każdy musi znaleźć własną.

Zdrowie to podstawa

Pierwszym i chyba najlepszym motorem do sportu jest zdrowie. Człowiek który prowadzi siedzący tryb życia narażony jest na wiele schorzeń. Nadciśnienie, wady postawy i otyłość są tylko wierzchołkiem góry lodowej. Motywacja do uprawiania sportu została obudzona w wielu osobach właśnie wizją zniszczenia sobie zdrowia. Ktoś taki prowadzi ciągłą walkę o poziom swojego życia, chce spędzić je jak najdłużej i najlepiej. Sport przecież stabilizuje poziom ciśnienia tętniczego, poprawia szybkość metabolizmu. Motywacja o uprawiania sportu może mieć też inny początek. Sport poprawia przecież wygląd. Dobrze zbudowane, harmonijne ciało jest marzeniem wielu ludzi. Tak, to ciężka robota każdego dnia. Niemniej nagroda z pewnością warta jest zawalczenia o nią.

Walka trwa. Motywacja do uprawiania sportu w trakcie

Gdy już rozpocznie się ten bój o samego siebie, trzeba jakoś znaleźć siłę na kolejny trening. Jak to zrobić? Istnieje kilka ciekawych sposobów. Najprostszym z nich jest muzyka. Dobrze dobrana playlista to niezła motywacja do uprawiania sportu. Potężny wyrzut energii zawartej w melodii potrafi dodać sił pod największym ciężarem. Niemniej, jest jedna rzecz lepsza od wszystkich wymienionych wcześniej. Budująca chęć do kolejnego treningu, kolejnego przebytego okrążenia. To widok swojego postępu. Poczucie samorozwoju, efekt jaki obserwuje się w lustrze. Coraz większe ciężary na sztandze. Motywacja do uprawiania sportu jest zawsze tym większa, im więcej uda się już osiągnąć. Króliczka po prostu chce się gonić.