Kamizelka męska w kratę – modny dodatek w męskiej garderobie

Kamizelka męska w kratę

Męska kamizelka najczęściej kojarzona jest z garniturem, który bardzo często przybiera formę 3-częściowego kompletu. Mimo tego obecnie coraz częściej światowi projektanci mody stylizują kamizelkę jako dodatek przełamujący nieformalny, codzienny strój. Łączą ją z klasycznym garniturem oraz codziennym golfem czy t-shirtem. Jednym z najmodniejszych wzorów tego sezonu jest krata. Dlatego też pojawia się ona często również na męskich kamizelkach.

Powrót męskiej kamizelki w kratę

Męskie kamizelki w ostatnich latach wracają do łask. Największe domy mody, w tym Versace, Gucci czy Jimmy Choo, prezentują męską kamizelkę w kratę jako motyw przewodni swoich kolekcji. Warto nadmienić, iż kamizelkę prezentują w casualowych stylizacjach. Ten klasyczny element, często kojarzony z szykiem i elegancją, powraca do świata mody jako swobodny i oryginalny dodatek.

Wśród najmodniejszych krojów wymieniane są:

  • kamizelki jednorzędowe,
  • kamizelki dwurzędowe.

Jak nosić kamizelkę?

Niezależnie od wyboru stylizacji musimy zadbać o to, by kamizelka wyglądała czysto i schludnie. Dobrze wyprasowana i skrojona nada charakteru każdemu mężczyźnie. Nie należy bać się tego dodatku. Potrafi on idealnie podkreślić męską sylwetkę.

Ważne jest, by kamizelka była dobrze dopasowana do torsu mężczyzny. Nie powinna posiadać ona żadnych zmarszczeń oraz musi mieć odpowiednią długość, tj. kończyć się na spodniach. Spod kamizelki nie powinna wystawać również koszula. Spodnie powinny być dopasowane do marynarki i mieć wyższy stan. Istotne znaczenie ma również pasek, który nie może przeszkadzać w układaniu kamizelki. Dobrym rozwiązaniem, pozwalającym na rezygnację z paska, mogą okazać się szelki, które nie będą zmieniać fasonu kamizelki.

Męska kamizelka w kratę jest na tyle wszechstronnym dodatkiem, iż pasuje do golfów, polówek i zwykłych, bawełnianych podkoszulek.

Męska kamizelka w kratę jako dodatek do casualowych stylizacji

Klasyczność marynarki pozwala nosić ją w eleganckich strojach. Typowy garnitur nie musi być kompletem w jednym kolorze. Kamizelka w kratę sprawdzi się tutaj jako ekstrawagancki dodatek, który będzie wyróżniał się na tle jednolitego wzoru i koloru.

Męska marynarka w kratę najczęściej występuje w kolorach ziemi: szarości, brązach oraz beżu. Pozwala to na połączenie jej z wieloma innymi barwami. Chcąc zadać oryginalności swojej stylizacji, warto połączyć ją z wyrazistymi, nierzadko neonowymi kolorami: żółtym, niebieskim czy pomarańczowym. Z drugiej zaś strony będzie idealnie współgrać z pastelowymi kolorami.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *