Jak wybrać najlepsze piłki golfowe?

piłki golfowe

Podczas gry w golfa potrzebne są różnego typu piłki golfowe. Wbrew pozorom ich wybór jest bardzo duży, choć dla laika na pierwszy rzut oka niczym się nie różnią. Każda z nich ma jednak określony kształt i wagę. Warto przyjrzeć się im bliżej.

Różne rodzaje piłek golfowych

Piłki golfowe są produkowane z różnego typu tworzyw sztucznych, na przykład, gumy lub żywicy. Mogą posiadać dodatkowe zewnętrzne powłoki, które mają za zadanie chronić przed uszkodzeniami. Klasyczne piłki golfowe ważą około 46 gramów i są używane w różnych odmianach Golfa. Reguły gry dość dokładnie określają konstrukcję, dlatego piłki golfowe są do siebie podobne. W zależności od sposobu produkcji zachowują się w różny sposób podczas gry,

Piłki golfowe wielowarstwowe

Aktualnie produkowane piłki golfowe mogą mieć kilka warstw, które wpływają na ich trwałość oraz właściwości podczas gry. Najbardziej trwałe są piłki golfowe jednoczęściowe, jednak są one równocześnie najtrudniejsze do kontrolowania. Dlatego nie są polecane dla osób rozpoczynających swoją przygodę z golfem. Łatwiej kontrolować piłki golfowe dwuczęściowe, które wypełnione są mieszanką żywic. Na rynku dostępne są również piłki golfowe trzyczęściowe, które we wnętrzu są wypełnione gumą. Pozwala to uzyskać ich właściwy kształt oraz giętkość, co wpływa na tor lotu po uderzeniu kijem golfowym.

Wybór piłek golfowych

Należy zwrócić uwagę, że piłki golfowe powinny być wybierane z taką samą uwagą, jak kije do gry. Rozmiar i twardość mają bezpośredni wpływ na sposób, w jaki piłki golfowe zachowują się po uderzeniu kijem. Do dalekich uderzeń najlepiej stosować piłki golfowe o średnim lub dużym stopniu twardości. Piłki golfowe mogą uzyskiwać płaski lub wysoki tor lotu, a ich wybór zależy nie tylko od preferencji i umiejętności gracza, ale także od warunków atmosferycznych. Ponadto bardzo ważny jest teren, na którym prowadzona jest rozgrywka.

Sprzęt i pole do gry w golfa

Jeżeli pole posiada dużą ilość przeszkód, na przykład drzew lub krzewów, najlepszym wyborem będą piłki golfowe pozwalające uzyskać wysoką trajektorię lotu. Z drugiej strony, jeśli gra prowadzona jest przy wietrznej pogodzie, gracze powinni wybierać piłki golfowe utrzymujące się niżej nad ziemią. Wiatr będzie miał wtedy mniejszy wpływ na trajektorię lotu i łatwiej będzie skierować piłkę do dołka. Warto wiedzieć, że pola golfowe pozwalają na wypożyczenie sprzętu do gry. Dlatego piłki golfowe nie muszą być kupowane przez początkujących graczy. Jeśli jednak gra prowadzona ma być często, należy zaopatrzyć się we własny zestaw piłek, aby ich zachowanie mogło być jak najlepiej dostosowane do umiejętności gracza.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *