Rynek pracy w Łodzi to rynek pracownika – kogo szukają łódzcy pracodawcy?

Pracę w Łodzi najłatwiej mogą znaleźć doświadczeni specjaliści w dziedzinach takich jak produkcja, finanse i bankowość, administracja biurowa czy IT. Ze znalezieniem zatrudnienia kłopotów nie mają także osoby chętne do pracy fizycznej i na stanowiskach niskiego szczebla. Łódź nadąża za trendami.

Kto najłatwiej może dostać pracę w Łodzi? Sytuacja na lokalnym rynku pracy

W całej Polsce spada bezrobocie i rosną wynagrodzenia, nie inaczej jest w Łodzi. Stopa bezrobocia sukcesywnie spada i w maju 2018 roku wynosiła już tylko 6 procent (w całej Polsce stopa bezrobocia w tym samym czasie wynosiła 6,1 procent, a w województwie łódzkim 6,4 procent). Pracodawcy poszukują pracowników w różnych branżach i na stanowiska wysokiego, średniego i niskiego szczebla.

Wyszukanie online frazy „praca Łódź” owocuje wynikami w postaci ogłoszeń o pracę w wielu różnych obszarach. Najwięcej ofert pracy skierowanych jest do inżynierów, finansistów i ekonomistów, ekspertów w dziedzinie IT, specjalistów w pracy na produkcji, w administracji biurowej oraz do pracowników fizycznych. Wiele ogłoszeń dotyczy też pracy w łańcuchu dostaw, w marketingu i niezmiennie w obsłudze klienta oraz sprzedaży. Pracę w Łodzi mogą łatwo znaleźć również eksperci w dziedzinie zasobów ludzkich, marketingu i technologii internetowych oraz e-commerce.

Co oferują łódzcy pracodawcy kandydatom?

W związku ze zmianami na ogólnopolskim rynku pracy przekładającymi się także na rynek lokalny łódzcy pracodawcy starają się nadążać za trendami. To jedyny sposób, by pozyskać najlepszych kandydatów i zatrzymać wartościowych pracowników. Tylko dzięki efektywnej pracy kadry przedsiębiorcy mogą liczyć na utrzymanie się na rynku i zwiększenie konkurencyjności firmy oraz rozwój.

Wykwalifikowani i doświadczeni pracownicy są w dobrej pozycji do negocjacji warunków zatrudnienia. Mogą liczyć na wynagrodzenie na podobnych stanowiskach wyższe niż jeszcze przed rokiem, a także na bogate pakiety korzyści pozapłacowych. Pracodawcy jeszcze chętniej zapewniają najlepszym pracownikom możliwości rozwoju.

Nisko wykwalifikowani kandydaci aplikujący na stanowiska niskiego szczebla i z niskimi wymaganiami także mogą liczyć na poprawę warunków w stosunku do ofert z ubiegłego roku. W związku z trudnościami ze znalezieniem pracowników do prostych prac pracodawcy oferują coraz lepsze pensje i korzyści dodatkowe. Dotyczy to zarówno pracowników tymczasowych i zatrudnianych na stałe (na podstawie umowy o pracę).

Comments are closed.