Najważniejsze firmy, które powstały w Łodzi

Co preferuje Łódź?

Najbardziej znana Łódź jest z tego, iż była to kiedyś stolica filmu. To tam właśnie tworzyło się różne seriale, czy filmy. Dzisiaj stolicą filmu jest Wrocław. Jednak w jakie firmy inwestuje i preferuje Łódź? Odpowiedź jest dość łatwa. Łódź preferuje opery, teatry. Przykładem jest budowa nowej sali koncertowej Akademii Muzycznej, czy nowych obiektów Akademii Sztuk Pięknych oraz modernizacja Teatru Wielkiego. Gotowe maja być też obiekty Centrum Nauki i Sztuki i Centrum Promocji Mody, a także biblioteka.

Jak to wszystko wygląda w liczbach?

Teatr Wielki w Łodzi jest jednym z najbardziej znanym teatrem w Polsce. Parę lat temu przeszedł ogromną zmianę. Budynek został powiększony i wyremontowany, nastąpiła modernizacja zabytkowego wystroju. Teatr ma zmieścić większą liczbę osób oraz więcej kostiumów i scenografii. Modernizacja znanego Teatru Wielkiego kosztowała około 60 miliardów złotych. Połowa z tej inwestycji pochodzi od Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego. Centrum Promocji Mody i Centrum Nauki i Sztuki kosztują razem 78 mln złotych, z czego 64 mln pochodzi ze środków unijnych. Akademia Muzyczna ma kosztuje natomiast 43 mln złotych, ale nie tylko to może zaoferować nam Łódź. Powstaje również Regionalny Ośrodek Kultury, Edukacji i Dokumentacji Muzycznej, w którym znajduje się biblioteka główna, fonoteka oraz Instytut Muzyki Ekstremalnej. Owy ośrodek kosztuje około 30 mln złotych, z czego większość pochodzi ze środków unijnych. Łódzka Filharmonia nie jest gorsza, ponieważ wzbogaci się o nowe organy, które kosztować będą około 12 tysięcy złotych. Nastanie tez rewitalizacja kompleksu zabytkowej elektrociepłowni EC-1, który kosztuje 274 mln złotych.

Jak więc to wszystko wygląda?

Łódź nadal góruje nad mniejszymi miastami Polski i nigdy nie spadnie w rankingu. Jest to miasto piękne, pełne magii, która płynie z wszystkich filharmonii, teatrów i oper. Wpłacana jest duża ilość pieniędzy, a kultura w tym mieście nie spada z górnych miejsc na liście spędzania wolnego czasu. Zatem, jeśli chcecie spędzić spokojny dzień na jakiejś premierze teatralnej, czy operowej, warto wybrać się do Łodzi.

Rynek pracy w Łodzi to rynek pracownika – kogo szukają łódzcy pracodawcy?

Comments are closed.