Inwestycje Sonoco w Polsce

Spółka Sonoco jest jednym z liderów na światowym rynku w branży produkcji opakowań. Firma została założona w Stanach Zjednoczonych w 1899 pod nazwą The Southern Novelty Company. Pod obecnym szyldem Sonoco istnieje od 1923 roku. od tego czasu spółka poszerzyła horyzonty swojej działalności na skalę międzynarodową.

Czym zajmuje się Sonoco?

Koncern Sonoco zajmuje się wytwarzaniem oraz dostawą kartonowych tub i opakowań dla przemysłu oraz produkcją opakowań dla branży spożywczej . Wśród kluczowych klientów Sonoco znajdują się takie marki jak Procter & Gamble, Lego, Nestle, czy Henkel. Koncern posiada 300 zakładów w 33 krajach, w tym 5 w Polsce. Polskie dywizje Sonoco zatrudniają łącznie 3000 pracowników.

Działalność Sonoco w Polsce

Inwestycje Sonoco w Polsce obejmują 5 zakładów produkcyjnych.

Budowa pierwszego zakładu Sonoco w Polsce ruszyła w 2004 roku w Łodzi. W kwietniu kolejnego roku dywizja Łódź Packaging Center rozpoczęła działalność w zakresie produkcji i dostaw opakowań dla produktów marki Procter & Gamble.

W 2005 roku koncern Sonoco otworzył Industrial Paper Division w Sochaczewie. Oddział zajmuje się produkcją tub, bębnów oraz szpul dla przemysłu kablowego.

W marcu 2007 powstała kolejna dywizja Sonoco w Strykowie, w 2008 roku poszerzono zakres działalności oddziału o produkcję opakowań dla koncernu Lego.

Otwarty w 2008 roku zakład produkcyjny we Wrocławiu współpracuje z koncernem Colgate, wytwarzając opakowania dla produktów tej marki.

W 2013 roku rozpoczęto budowę kolejnej hali produkcyjnej Sonoco w Kutnie. Oddział należący do dywizji Rigid Paper zajmuje się produkcją kartonowych tub, w które pakowane są chipsy.

Od marca 2014 roku koncern Sonoco prowadzi działalność w oddziale w Strykowie, gdzie wytwarzane są opakowania dla klienta Energizer, a od 2015 roku również dla Procter & Gamble.

Misja Sonoco

Koncern Sonoco stawia na wysoką jakość oferowanych usług . Firma ciągle się rozwija i poszerza zakres działalności o nowych klientów, co widać na przykładzie inwestycji Sonoco w Polsce. Niewykluczone, że w najbliższej przyszłości koncern powiększy się o kolejne dywizje w naszym kraju.

Rynek pracy w Łodzi to rynek pracownika – kogo szukają łódzcy pracodawcy?

Comments are closed.