Gra giełdowa

Gra giełdowa jest pojęciem, które dla wielu z nas wydać może się wyjątkowo abstrakcyjne. Jest to jednakże sformułowanie, które określa stymulację, czyli pewnego rodzaju próbę inwestycji dokonywanych na giełdzie papierów wartościowych. Formą takich gier giełdowych są w większości przypadków serwisy internetowe, opracowane według pewnych wytycznych.

Jak wygląda gra giełdowa?

Gra giełdowa jest przedsięwzięciem, które polega na tym, że uczestnik takiej gry posiada w swoim posiadaniu pieniądze o wymiarze wirtualnym. Zazwyczaj inwestycje gier giełdowych odbywają się na bardzo podobnych lub identycznych zasadach jak na prawdziwej giełdzie. Zdarza się, że gry takie są jedynie pewnego rodzaju projektem, który daje możliwość dołączenia do takiej gry w tak naprawdę wybranym przez nas momencie – częstym zjawiskiem są jednak konkursy gier giełdowych, organizowane cyklicznie i posiadające określone i ograniczone czasowo zadania. W Polsce gry giełdowe opierają się zazwyczaj tylko i wyłącznie na kursach akcji spółek, które są zazwyczaj opóźniane o kilkanaście sekund lub minut. Zdarza się jednak, że te bardziej rozwinięte gry biorą pod lupę również wolumen obrotu, czyli element, który umożliwia transakcję maksymalną i zawiera ilość akcji odzwierciedlającą dokładnie to, co dzieje się obecnie na giełdzie.

Dlaczego warto grać?

Gra giełdowa jest przede wszystkim ogromnym ułatwieniem dla inwestorów, którzy przed przystąpieniem do transakcji na prawdziwej giełdzie chcą spróbować swoich sił w znacznie mniej groźniejszej formie. Gry takie umożliwiają nie tylko zapoznanie się z pewnymi zasadami, którymi kieruje się rynek finansowym ale również – możliwość bliższego poznania szczegółowych metod inwestowania i procedur zakupu i sprzedaży akcji. Mimo, że dość spora liczba osób uważa, że gra na wirtualnej giełdzie nawet w najmniejszym stopniu nie odzwierciedla ze sobą ryzyka, które czujemy podczas gier na giełdzie „prawdziwej” – jest to bez wątpienia prosty sposób na lepsze zapoznanie się z regułami i prawami, którymi rządzi się giełda.

Comments are closed.