Atrapy kamer – wybierz najlepszy model

Atrapy kamer to doskonały sposób na ochronę przed włamywaczami. Dobrze wyeksponowana atrapa kamery na ścianie domu, to znak informujący potencjalnych intruzów o tym, że dany obiekt jest chroniony. Aspekt psychologiczny może pozytywnie wpłynąć na prewencję wszystkich niechcianych ataków na Twój dom.

 

Atrapy kamer to tanie i sprawdzone rozwiązania, które pozwolą dodatkowo ochronić Twój dom. Obecność tego rodzaju urządzeń, pozwala zyskać spokój i poczucie bezpieczeństwo. Na rynku istnieje wiele rodzajów modeli atrap kamer, a przyszli klienci mogą wybierać pośród sporej ilości ofert.

 

Dobra atrapa kamery

 

Aby być skuteczna, dobra atrapa kamery powinna wiernie odwzorowywać wygląd normalnych kamer, wykorzystywanych w systemach monitoringu. Atrapy kamery z zewnątrz nie powinny różnić się niczym od zwykłych kamer. Różnice powinny zacząć się dopiero wewnątrz konkretnego urządzenia. W standardowej kamerze w monitoringu, powinny znajdować się urządzenia umożliwiając rejestrowanie oraz przesyłanie obrazu, z kolei w atrapach – obecność tego rodzaju komponentów jest zbędna. Dzięki temu, atrapy kamer są zdecydowanie tańsze od normalnych kamer CCTV.

 

Dobra atrapa kamery musi posiadać kształt, kolor, a także obudowę, przypominające prawdziwe kamery. Żaden zewnętrzny element nie powinien zdradzić, że dana atrapa jest tak naprawdę tylko straszakiem. Wielu producentów atrap w celu uwiarygodnienia swoich produktów względem standardowych kamer CCTV, wyposaża atrapy w migające diody LED, które imitują standardowe diody w urządzeniach monitorujących.

 

Atrapy kamer – rodzaje

 

Na rynku istnieje wiele rodzajów atrap kamer. Poszukując odpowiedniego modelu, można spotkać się z kopułkową atrapą kamery, atrapą kamery z obrotowym ramieniem, atrapą kamery do montażu sufitowego czy atrapą kamery z czujnikiem ruchu.

 

Atrapa kamery  z czujnikiem ruchu są wyposażone w prawdziwy czujnik ruchu, która aktywuje atrapę. Po wykryciu ruchu, atrapa kamery obraca się w konkretnym kierunku i uruchamia diody LED. Ponadto, atrapy kamer z czujnikiem ruchu bardzo często mają stale włączone diody podczerwieni LED, których zadaniem jest symulacja charakterystycznego światła kamer.  Z kolei atrapa kamery z obrotowym ramieniem jest idealnym wyborem, jeśli dana atrapa ma zostać zamontowana na ścianie budynku. Dzięki obecności obrotowego ramienia, atrapa zyskuje dodatkowy walor, uwiarygadniający jej funkcjonalność.

 

Kopułkowa atrapa kamery to prawdopodobnie najczęściej wybierany rodzaj atrapy kamery. Kopułkowe atrapy kamer mają półokrągły kształt. Wiele tego typu modeli jest wyposażonych w przyciemnianą szybkę, co nie pozwala odróżnić ich od standardowych kamer CCTV. Na rynku można się spotkać także z modelami atrap kamer przystosowanych do montażu sufitowego. Tego rodzaju modele są zwykle wybierane w celu poprawy bezpieczeństw w sklepach, biurach i innych miejscach publicznych. Atrapy kamer do montażu sufitowego bardzo często są wyposażone w obrotową cześć wraz z soczewką, która jest umieszczona za przyciemnionym szkłem. Dodatkowe oświetlenie LED umożliwia stworzenie wizerunku zwykłej kamery, wykorzystywanej w systemach monitoringu.

Comments are closed.